Martina je magistra nutricionizma koja je uvijek je voljela reći da je nutricionizam sinteza svega što voli – prirodne znanosti, očuvanje zdravlja i pružanje pomoći drugima.
Diplomirala je na Prehrambeno-biotehnološkom fakultetu u Zagrebu, a za svoj akademski uspjeh je nagrađena Rektorovom nagradom za znanstveni rad Primjena fingerprinta fenolnih spojeva u karakterizaciji i dokazivanju autentičnosti propolisa, čime je pokazala svoj istraživački angažman i sposobnost rada u znanstvenom okruženju.
Također, proširila je svoje horizonte kroz međunarodne razmjene, provevši semestar na studiju u Varšavi te tri mjeseca na stručnoj praksi u Madridu. Ova iskustva omogućila su joj da stekne šire razumijevanje nutricionizma u različitim kulturnim i zdravstvenim kontekstima. Tijekom studija, bila je demonstratorica u Laboratoriju za kontrolu kvalitete u prehrambenoj industriji gdje je aktivno sudjelovala u edukaciji studenata i obrazovnom procesu.
Okušala se u više polja unutar same znanosti o prehrani, ali sve ju je to usmjerilo prema onome što je za nju esencija nutricionizma – rad s ljudima. Područje interesa joj je zdravlje mikrobioma, s posebnim fokusom na njegovu povezanost s autoimunim stanjima i hormonalnim disbalansima jer vjeruje da se razumijevanjem ovih povezanih sustava mogu otkriti ključni uzroci zdravstvenih problema, a ne samo liječiti simptomi.
Zašto funkcionalna medicina?
Veseli me što sam već na početnoj etapi svoje profesionalne karijere pronašla pristup s kojim potpuno rezoniram. Funkcionalna medicina bazira se na holizmu što širi vidike tradicionalnog pristupa te pruža dublje i kvalitetnije razumijevanje potreba svakog od nas. To omogućava personalizirani i integrirani rad koji uzima u obzir cijeli organizam, što je ključ za postizanje optimalnog zdravlja.